Źródła Wideo 2178 Views

 • Boże Ciało Online 1080p HDezalukaj.pl
Boże Ciało

Boże Ciało

Oct. 11, 2019Poland115 Min.PG
Twoja ocena: 0
7.7 3 głosy
what going on?

Opis całego filmu:

Boże Ciało – Oglądaj Online

Boże Ciało Online to film, który zasługuje na Oscara?

Film Boże Ciało opowiada o chłopaku – Danielu (Bartosz Bielenia), który będąc nastolatkiem trafił do zakładu poprawczego za nieumyślne spowodowanie śmierci. Młody chłopak podczas pobytu w zakładzie poprawczym doświadcza duchowej przemiany, która wiele zmienia w jego życiu. Daniel zaczyna głęboko wierzyć w Boga oraz ma plany wyjścia na prostą. Jego marzeniem jest zdanie matury, głównie dlatego, by móc pójść do seminarium i zostać księdzem. Wie jednak, że to nigdy się nie spełni, bo z wyrokiem nie zostanie przyjęty do seminarium, co wyjaśnia mu w brutalny sposób ksiądz Tomasz z zakładu poprawczego (Łukasz Simlat). 

Daniel bohater filmu online Boże Ciało podczas zwolnienia warunkowego zostaje skierowany do małej miejscowości gdzie ma pracować w zakładzie stolarskim. Gdy dojeżdża do miasteczka zamiast do pracy udaje się do pobliskiego kościoła. W kościele napotyka dziewczynę (Eliza Rycembel), której przedstawia się jako ksiądz. Zostaje zaproszony na plebanię i tam już postanawia zostać wykorzystując okazję jaka mu się nadarzyła. To szansa dla Daniela, który pomyłkowo został uznany za księdza przez obecnego tam proboszcza. Jedyny ksiądz prosi o pomoc w parafii, gdyż zarówno proboszcz jak i parafianie mają sporo kłopotów. Chłopak zakłada koloratkę i czyni posługę kapłańską w nietypowy i unikatowy sposób, ponieważ odprawia msze opierając się na formułkach zapamiętanych z poprawczaka. Jestem pełen podziwu za to jak wiedział się zachować będąc w tak trudnej dla niego sytuacji. 

Boże Ciało Cały Film

Recenzja i ocena filmu Boże Ciało Online

Te proste i mocne komunikaty mają pomóc Danielowi trafić do parafian. Chłopak przekona się, że msze, spowiedź i pogrzeby to nie jego jedyne obowiązki. Będzie musiał zmierzyć się w ludzkimi tragediami, skrywaną nienawiścią i pobieżną wiarą wśród mieszkańców. Wielka odpowiedzialność spada na kogoś, kto ma być czyimś duchowym przewodnikiem. Tutaj pojawia się pytanie co robić gdy sam kapłan nie jest świadomy jak dać sobie radę z własnym życiem. Uważam, że młody mężczyzna zrobił wszystko najlepiej jak tylko potrafił, ponieważ nie miał on umiejętności, które mógłby wykorzystać przy odprawianiu Mszy. Św. 

Polski film, który odniósł międzynarodowy sukces

Cały film Boże Ciało w przeciwieństwie do innych ekranizacji nie jest produkcją, która bezwzględnie chce zwrócić uwagę mediów, ponieważ nie ma w nim taniej sensacji. Twórcy filmu Boże Ciało online są pewni, że dobry film obroni się sam. Tytuł ten odniósł międzynarodowy sukces oraz był polskim kandydatem do Oscara. Konkurencją dla polskiego filmu był Parasite Online, który wygrał nagrodę jako najlepszy film międzynarodowy.

Obsada filmowa Boże Ciało:

 • Bartosz Bielenia 
 • Aleksandra Konieczna 
 • Eliza Rycembel
 • Tomasz Ziętek
 • Barbara Kurzaj 
 • Zdzisław Wardejn
 • Łukasz Simlat 
 • Leszek Lichota
 • Marta Waldera 
 • Anna Biernacik
 • Lidia Bogaczówna 
 • Malwina Brych i inni.

Boże Ciało online to nie tylko kino problemowe, odpowiada również na teraźniejsze problemy. Zagubiony chłopak zdecydował się skłamać tylko z jednego powodu, po to by ze względu na swoją nieciekawą przeszłość nie być skreślonym wśród społeczeństwa. Twórcy filmu przekonują, że w Polsce w kraju wielu niesprawiedliwości komuś takiemu trudno jest uwolnić się od przeszłości. Stolarnia do której miał trafić w filmie Boże Ciało Online Jana Komasy jest symbolicznym miejscem gdzie trafiały osoby z niespełnionymi marzeniami, z góry spisanymi na straty. Cały film jest również krytyką polskiego systemu karnego, który zamiast sprowadzać obywateli na drogę praworządności wywołuje w nich poczucie wykluczenia społecznego. Myślę, że warto obejrzeć ten film, choćby ze względu na mistrzowską grę aktorską Bartosza Bieleni, który odtworzył swoją rolę po mistrzowsku. Boże Ciało w wersji online jest tytułem, który każdy Polak powinien obejrzeć.

Boże Ciało Online

 

Boże Ciało
Boże Ciało
Boże Ciało
Boże Ciało
Original titleBoże Ciało
IMDb Rating7.7 4,341 votes
TMDb Rating7.9 79 votes
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Wojna z dziadkiem
Cudowny chłopak
Czas mroku
Rambo: Ostatnia krew
Prawdziwa historia gangu Kelly’ego
Irlandczyk
Ukryte życie
Mulan
Made in Italy
Osierocony Brooklyn
Koty
Twój Simon
×
Udanego seansu!