Źródła Wideo 1426 Views

 • Boże Ciało 1080p HDezalukaj.pl
Boże Ciało

Boże Ciało

Oct. 11, 2019Poland115 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 1 głos
what going on?

Opis całego filmu:

Gdzie oglądać cały film Boże Ciało Online?

Film Boże Ciało opowiada o chłopaku – Danielu (Bartosz Bielenia), który będąc nastolatkiem trafił do zakładu poprawczego za nieumyślne spowodowanie śmierci. Młody chłopak podczas pobytu w zakładzie poprawczym doświadcza duchowej przemiany, która wiele zmienia w jego życiu. Daniel zaczyna głęboko wierzyć w Boga oraz ma plany wyjścia na prostą. Jego marzeniem jest zdanie matury, głównie dlatego, by móc pójść do seminarium i zostać księdzem. Wie jednak, że to nigdy się nie spełni, bo z wyrokiem nie zostanie przyjęty do seminarium, co wyjaśnia mu w brutalny sposób ksiądz Tomasz z zakładu poprawczego (Łukasz Simlat). 

Daniel podczas zwolnienia warunkowego zostaje skierowany do małej miejscowości gdzie ma pracować w zakładzie stolarskim. Gdy dojeżdża do miasteczka zamiast do pracy udaje się do pobliskiego kościoła. W kościele napotyka dziewczynę (Eliza Rycembel), której przedstawia się jako ksiądz. Zostaje zaproszony na plebanię i tam już postanawia zostać wykorzystując okazję jaka mu się nadarzyła. To szansa dla Daniela, który pomyłkowo został uznany za księdza przez obecnego tam proboszcza. Jedyny ksiądz prosi o pomoc w parafii, gdyż zarówno proboszcz jak i parafianie mają sporo kłopotów. Chłopak zakłada koloratkę i czyni posługę kapłańską w nietypowy i unikatowy sposób, ponieważ odprawia msze opierając się na formułkach zapamiętanych z poprawczaka. Jestem pełen podziwu za to jak wiedział się zachować będąc w tak trudnej dla niego sytuacji. 

Boże Ciało Cały Film

Recenzja i ocena filmu Boże Ciało Online

Te proste i mocne komunikaty mają pomóc Danielowi trafić do parafian. Chłopak przekona się, że msze, spowiedź i pogrzeby to nie jego jedyne obowiązki. Będzie musiał zmierzyć się w ludzkimi tragediami, skrywaną nienawiścią i pobieżną wiarą wśród mieszkańców. Wielka odpowiedzialność spada na kogoś, kto ma być czyimś duchowym przewodnikiem. Tutaj pojawia się pytanie co robić gdy sam kapłan nie jest świadomy jak dać sobie radę z własnym życiem. Uważam, że młody mężczyzna zrobił wszystko najlepiej jak tylko potrafił, ponieważ nie miał on umiejętności, które mógłby wykorzystać przy odprawianiu Mszy. Św. 

Cały film Boże Ciało online w przeciwieństwie do innych ekranizacji nie jest produkcją, która bezwzględnie chce zwrócić uwagę mediów, ponieważ nie ma w nim taniej sensacji. Twórcy filmu Boże Ciało są pewni, że dobry film obroni się sam. Film ten odniósł międzynarodowy sukces oraz był polskim kandydatem do Oscara. Konkurencją dla polskiego filmu był Parasite, który wygrał nagrodę jako najlepszy film międzynarodowy.

Obsada filmowa Boże Ciało:

 • Bartosz Bielenia 
 • Aleksandra Konieczna 
 • Eliza Rycembel
 • Tomasz Ziętek
 • Barbara Kurzaj 
 • Zdzisław Wardejn
 • Łukasz Simlat 
 • Leszek Lichota
 • Marta Waldera 
 • Anna Biernacik
 • Lidia Bogaczówna 
 • Malwina Brych i inni.

Boże Ciało to nie tylko kino problemowe, odpowiada również na teraźniejsze problemy. Zagubiony chłopak zdecydował się skłamać tylko z jednego powodu, po to by ze względu na swoją nieciekawą przeszłość nie być skreślonym wśród społeczeństwa. Twórcy filmu przekonują, że w Polsce w kraju wielu niesprawiedliwości komuś takiemu trudno jest uwolnić się od przeszłości. Stolarnia do której miał trafić w filmie Jana Komasy jest symbolicznym miejscem gdzie trafiały osoby z niespełnionymi marzeniami, z góry spisanymi na straty. Film ten jest również krytyką polskiego systemu karnego, który zamiast sprowadzać obywateli na drogę praworządności wywołuje w nich poczucie wykluczenia społecznego. Myślę, że warto obejrzeć ten film choćby ze względu na mistrzowską grę aktorską Bartosza Bieleni, który odtworzył tę rolę po mistrzowsku. 

Boże Ciało Online

 

Boże Ciało
Boże Ciało
Boże Ciało
Boże Ciało
Original titleBoże Ciało
IMDb Rating7.7 4,341 votes
TMDb Rating7.9 79 votes
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Sicario 2: Soldado
Sokół z masłem orzechowym
Domek w górach
Lion. Droga do domu
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Nazywam się Dolemite
Glass
San Andreas
Mulan
21 mostów
Parasite
Midsommar. W biały dzień
×
Udanego seansu!