Czarna Pantera - OGLĄDAJ ZALUKAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZYSKAJ DOSTĘP DO NAJNOWSZYCH PRODUKCJI
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Czarna Pantera

Czarna Pantera - OGLĄDAJ ZALUKAJ ONLINE

Niech żyje KrólFeb. 13, 2018USA134 Min.PG-13
Twój głos: 1
6.2 5 głosy

Opis filmu

Gdzie oglądać cały film Czarna Pantera online?

T’Challa po śmierci ojca wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Akcja Czarnej Pantery rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z filmu „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”. Król T’Caka (John Kani) został zamordowany, przez co T’Challa (Chadwick Boseman) został nowym władcą Wakandy, kraju, który udaje biedny i zniszczony na forum międzynarodowym.

Czarna pantera wygląda dobrze optycznie ale ma to swoją cenę. Aby Wakanda była wspaniałym miejscem, Koogler nadużywa CGI, co niestety można zobaczyć w scenach pojedynków w niektórych miejscach.

 Czarna Pantera nie dominuje odniesień do poważnych globalnych problemów politycznych, to nie stroni od tych debat. Jest ważną, wręcz symboliczną częścią afroamerykańskiej superprodukcji, której głównym bohaterem jest najstarszy i najsilniejszy czarny bohater komiksów Marvela.

Czarna Pantera od studia Marvel

Ale reżyser i scenarzysta Ryan Koogler po mistrzowsku wplata te poważne wątki w prostą historię konfliktów władzy. Czarna Pantera, a zwłaszcza jego alter ego, King Wakande T’Challe (Chadwick Boseman), chce zasiąść na tronie RPA z Ulyssesem Clave i najemnikiem wojennym Ericiem Killmongerem, wychował na emigracji Vake. Najcenniejszy zasób Marvela w kosmosie, Vibranium, chroniony przez najbardziej dyplomatyczny T’Hall, chce uzbroić i wesprzeć finansowo Czarnych prześladowanych przez amerykańską policję. Challa nie pozwoli, aby to się powtórzyło, a jej walka będzie przebiegać zgodnie z rytualnymi zasadami afrykańskiego mistrza Merlina, czarodzieja Zuri.

W przypadku Czarnej Pantery głównym mankamentem jest wykluczenie z fabuły dużego widza. Klimat poszedł dobrze, a złoczyńca ma własne motywy, których Marvel często brakowało. Patrzymy na ekran, podziwiamy krajobraz Wakandy ze słynnym zachodem słońca i śmiejemy się z żartu bohatera. Nie ma jednak wielkich emocji czy dramatów, które uczyniłyby ten film jeszcze bardziej.

Ale w końcu Czarna Pantera znów okazuje się dobrym produktem Marvela, co podczas inspekcji jest bardzo miłe. Pojawiają się problemy i ostatecznie przekonasz się, że to doświadczenie nie należy do najlepszych w Twoim życiu, ale zdecydowanie warto spróbować. CGI, Wakanda i zespół są atrakcyjne, co powinno być dobrym argumentem za wyborem filmu Ryana Cooglera na imprezę w przyszły weekend.

Kto wygra tę batalię?

Wielki materiał, który ukształtował wewnętrzne spory polityczne w afrykańskim kraju, był tylko marnowaniem koncertów, a wszystko zaczęło się od wzajemnych strajków, niekompletnych intryg i przemiany Czarnej Pantery w potężny thriller. Ryan Koogler uważał Czarną Panterę za manifest polityczny i nie byłoby nic złego w tym, że wszystkie odniesienia polityczne byłyby tak aroganckie, proste i banalne. Nie ma miejsca na sugestie, wszystko jest umieszczone na palecie, jaką widz może sobie wyobrazić, a film staje się napiętą serią pustych zdań i wypowiedzi, które brzmią jak płacz i pragnienie pokoju w finalistycznym świecie. Konkurs piękności.

Historia „Czarnej Pantery” różni się od innych filmów MCU. Chciałbym napisać, że między tymi prostymi i raczej banalnymi modelami scenariuszy jest nowy wiatr. Schematy wykorzystywane przez późniejszych filmowców do badania filmów Marvela były tak skuteczne od początku wszechświata superbohaterów. Niestety nie mogę tego powiedzieć, bo tak nie jest. Struktura narracyjna filmu Kooglera nie różni się zbytnio od tego, do czego Marvel jest już przyzwyczajony, a historia idzie dokładnie w kierunku, który mieliśmy nadzieję odkryć, ujawniając niektóre sugestie scenariusza. 

Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Czarna Pantera
Polski tytuł Black Panther
Ocena widzów 7.3 582,372 votes
Ocena TMDb 7.4 15,172 votes
36 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz.