What's happening?

Obecność 3: Na rozkaz diabła - OGLĄDAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZYSKAJ DOSTĘP DO NAJNOWSZYCH PRODUKCJI
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Demoniczny przypadek, który wstrząsnął Ameryką.May. 25, 2021USA112 Min.R
Twój głos: 10
10 1 głos

Opis filmu

Gdzie oglądać cały film Obecność 3: Na rozkaz diabła online?

Ed i Lorraine Warren są znanymi badaczami zjawisk paranormalnych i autorami książek na temat nawiedzeń i demonologii w ogóle, a to już trzeci odcinek kultowej serii Lorraine’s unikalne moce, takie jak jasnowidzenie i medium, ułatwiły jej i jej mężowi wspólną pracę. W każdym odcinku serialu telewizyjnego Supernatural pojawiali się państwo Warren w prawdziwym życiu.

Po spotkaniu z nową rodziną w trzecim odcinku, Warrenowie otrzymują ogromne, ale trudne, zadanie. Kryminalistycy w miasteczku Brookfield próbują odkryć, czy morderca działał pod wpływem demona, który go opanował. Ze względu na fakt, że Arnie jest na granicy śmierci, stawka jest ogromna. Choć opętanie może mieć związek z morderstwem kobiety, które w tym czasie badała policja w Massachusetts, wkrótce staje się to oczywiste. W ramach swojego śledztwa Warrenowie nawiązują kontakt z pracownikami organów ścigania, którzy sceptycznie podchodzą do ich technik.

Czy Obecność 3: Na rozkaz diabła zaskoczy nas czymś nowym?

Patrząc z tego punktu widzenia, niewykluczone, że wybór reżysera, którego Warner Bros. wybrało na reżysera Obecność 3: Na rozkaz diabła, wystraszył fanów jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. James Wan został zastąpiony przez Michaela Chavesa na stanowisku reżysera nowego obrazu, przejmując tym samym obowiązki od swojego poprzednika.

Trzeci film z serii ma nowego reżysera i drastycznie odmienny ton niż dwa poprzednie. Ile razy można opowiadać historię o rodzinie wprowadzającej się do nowego domu, o tym, że ktoś zostaje opętany, a Warrenowie pojawiają się, by mu pomóc? Jako zabezpieczenie przed spoilerami, pierwsze dwa etapy historii zostały pominięte w najnowszej odsłonie Obecności. Zamiast tego, film rozpoczyna się od egzorcyzmów Davida, najmłodszego członka rodziny Glatzel. W rezultacie chłopak siostry Davida, Arne, interweniuje, gdy egzorcyzm nie idzie zgodnie z planem i zachęca demona, by zabrał jego, a nie małego młodzieńca. Następnego dnia Arne zabija swojego przyjaciela i trafia do więzienia na całe życie.

To nie jest prawdziwa historia, ale oparta na osobistych doświadczeniach Eda i Lorraine Warrenów z aktywnością paranormalną, które zainspirowały serial telewizyjny „Obecność”. Chociaż były one oparte na prawdziwych wydarzeniach, zostały ubarwione i stworzone tak, aby lepiej pasowały do ich fabuły.

Jak zakończy się historia?

Nie wnikaj w ich życie osobiste, jak również w twierdzenia o oszustwach i inne upokarzające fakty na ich temat. Zastanów się nad życiem i czasami Arne Cheyenne Johnsona, ponieważ on wciąż jest z nami. Proces Arne’a wzbudził duże zainteresowanie, ponieważ po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych opętanie przez demona zostało prawnie zarzucone jako obrona. Pseudonim „Devil compelled me to do it” pełni rolę podtytułu filmu. Ponadto, mimo że w filmie nieco inaczej przedstawiono rozwiązanie sprawy, podstawowa historia była bardzo podobna. Natomiast pozostała część filmu jest czysto fikcyjna. Należy unikać twierdzeń, że film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Z nowości polecany jest hit Matrix Zmartwychwstania Online.

Ten film trzyma nas w napięciu od początku do końca i nawet gdy nic się nie dzieje, mamy wrażenie, że zaraz wydarzy się coś strasznego. Reżyser i autorzy wykonują niesamowitą pracę tworząc napięcie, nie zawsze kończąc sceny rzeczywistym niespodziewanym wydarzeniem, co pozostawia nas w jeszcze większej niewiedzy co do tego, co się zaraz wydarzy. Wykonują świetną robotę.

Warrenowie w akcji

Kiedy przyszedł czas, by powrócić do spraw rodziny Warrenów, po mocnej pierwszej części i niezłej drugiej, filmowcy stanęli przed monumentalną przeszkodą. Emocje związane z „Obecnością 3: Na rozkaz diabła” wzrosły jeszcze bardziej, gdy okazało się, że film opowie historię najmroczniejszego jak dotąd śledztwa Eda i Lorraine. Dzięki napisom początkowym, które informują nas, że historia ta oparta jest na prawdziwym scenariuszu, nasze mózgi wypełnią się wspomnieniami osób, które były świadkami podobnych wydarzeń w swoim życiu.

Początkowo reżyserowi udaje się naśladować styl filmowca. W miarę jak historia rozwija się w domu Glatzli, czytelnik czuje znajome podniecenie. Ośmiolatek w udręce maluje paznokciami po ścianach. Wszystko to okraszone jest wysokiej jakości oprawą dźwiękową. Fani gatunku horroru docenią subtelne nawiązania do „Egzorcysty” w tym filmie.

Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Obecność 3: Na rozkaz diabła
Polski tytuł The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Ocena widzów 6.3 72,741 votes
Ocena TMDb 7.9 3,325 votes

Reżyser

Obsada

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Ruairi O'Connor isArne Cheyne Johnson
Arne Cheyne Johnson
Sarah Catherine Hook isDebbie Glatzel
Debbie Glatzel
Julian Hilliard isDavid Glatzel
David Glatzel
John Noble isFather Kastner
Father Kastner
Eugenie Bondurant isThe Occultist
The Occultist
Shannon Kook isDrew Thomas
Drew Thomas
Keith Arthur Bolden isSergeant Clay
Sergeant Clay
36 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz.