CAŁY FILM To nie wypanda ZALUKAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZYSKAJ DOSTĘP DO NAJNOWSZYCH PRODUKCJI
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

To nie wypanda

To nie wypanda - ZALUKAJ ONLINE

Mar. 10, 2022USA100 Min.PG
Twój głos: 10
8.3 3 głosy

Opis filmu

Gdzie oglądać cały film To nie wypanda online?

Kiedy Meilin „Mei” Lee (Rosalie Chiang) zbliża się do okresu dojrzewania, przypadkowo uwalnia ze smyczy pandę czerwoną. Akcja filmu rozgrywa się w Toronto w Kanadzie na początku XXI wieku. Kiedy panda przechodzi znaczącą przemianę, może być trudno zapanować nad emocjami i uniknąć wyrządzenia krzywdy, czy to przypadkowo, czy celowo. Z tego powodu obraz jest wyraźnie przeznaczony dla widzów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a nie dla małych dzieci, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych produkcji Pixara. Akcja To nie wypanda przedstawienia, z udziałem wszystkich gwiazd, rozgrywa się w dzielnicy Chinatown w Mei.

Dla uczniów i nastolatków jest tu wiele odniesień do zauroczeń, a także dyskusji o tym, jak efektywnie czwórka wokalistów (plus starszy nastolatek) współpracuje ze sobą i jak kręcą się ich kroki taneczne. Podobne określenia są czasem używane w łagodny lub nieprzyjemny sposób. Podczas wspólnego oglądania filmu rodzice i dzieci mogą poruszyć takie tematy, jak niebezpieczeństwa związane z kłamaniem i utrzymywaniem tajemnic, korzyści płynące z posiadania bliskich przyjaciół oraz otwarty dialog na temat dojrzewania.

Świetna produkcja animowana od Pixar

Uczennica szkoły średniej Meilin „Mei” Lee (Sandra Och) jest jedynym dzieckiem typa A Minga (Orion Lee) i cichej Jin (Sandra Och), którzy są właścicielami buddyjskiej świątyni w torontońskim Chinatown. Wszystkie najlepsze przyjaciółki Mei, Miriam, Priya i Abby, zakochują się w zespole 4Towns, pochodzącym z ich rodzinnego miasta. W ten sposób powstaje trójkąt miłosny między Mei a pracownikiem miejscowego sklepu spożywczego, który również się w niej podkochuje. Wyjątkowo przerażający sen dotyczący prawdziwych i znanych mężczyzn sprawia, że pewnego ranka Mei budzi się jako czerwona panda. Odkrywa, że kobieta z jej rodziny przechodzi metamorfozę, gdy kończy 18 lat. Panda nie może uciec, jeśli podczas ceremonii księżycowej zostanie schwytana w amulet. Mei musi wykorzystać wszystkie swoje zdolności medytacyjne, aby powstrzymać metamorfozę do czasu zakończenia ceremonii. Pierwsze wyniki są obiecujące. Kumple przekonują ją, że przebieranie się za pandę może być zarówno zabawne, jak i dochodowe.

To nie wypanda czyli film familijny online

Jeśli chodzi o najbardziej przyjazne nastolatkom filmy Pixara, to właśnie ten film trzeba zobaczyć. Jako metafora dorastania stanowi świetne połączenie humoru i kobiecego podejścia. Ponadto jest to wspaniały prezent dla każdego, kto pamięta okres dojrzewania, tęskni za muzykami (zwłaszcza O-Town, *NSYNC i Backstreet Boys), poznaje nowych ludzi i podejmuje nowe zainteresowania… Mimo chęci bycia posłuszną rodzicom, dbania o rodzinną świątynię i bycia piękną dziewczyną, Mei lubi też głośną muzykę z przyjaciółkami i oczywiście chłopców (nawet jeśli są to nieosiągalni pop-heartthrob). W roli matki Mei, Oh, która jest znacznie bardziej złożona, niż się wydaje, kanadyjska aktorka sprawdza się doskonale. Matka i córka są najważniejszymi postaciami w filmie To nie wypanda pomimo opiekuńczej natury ojca Jina. Relację Mei i Minga można porównać do relacji ludzi, którzy przeżyli młodzieńczy bunt (jakkolwiek by to nie wyglądało).

Grafika w całym filmie To nie wypanda podobnie jak w innych produkcjach Pixara, jest oszałamiająca. W filmie wyraźnie pokazane jest dzieciństwo Domee Shi w Toronto, jej życie w Chinatown i bycie nastolatką na początku XXI wieku. W 2002 r. miała zaledwie 13 lat. Przyglądając się sytuacji Bao, można zauważyć, że dorastanie może być jednocześnie radosne i przerażające. Jest to znacznie trudniejsze, gdy ma się do czynienia z matką, która jest surowa, ale jednocześnie troskliwa i ma wobec ciebie wielkie oczekiwania. Nie trzeba być ani millenialsem, ani Kanadyjczykiem, żeby polubić ten film. Tematykę filmu i jego główną metaforę zrozumie każdy, kto przechodził lub będzie przechodził przez niełatwe emocje związane z przejściem od dzieciństwa do wieku dojrzewania. Podobnie jak wcześniej Inside Out i Mitchell kontra maszyny, Turning Red zgłębia dziwność dorastania i stawania się dorosłym we współczesnym świecie.

To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
Polski tytuł Turning Red
Ocena widzów 8.1 10 votes
Ocena TMDb 7.5 239 votes
36 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz.