CAŁY FILM Ostatni Pojedynek ZALUKAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZYSKAJ DOSTĘP DO NAJNOWSZYCH PRODUKCJI
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Ostatni Pojedynek

Ostatni Pojedynek - ZALUKAJ ONLINE

Prawdziwa historia kobiety, która przeciwstawiła się narodowi i zapisała się na kartach historii.Oct. 13, 2021United Kingdom152 Min.R
Twój głos: 0
6 1 głos

Opis filmu

Ostatni Pojedynek, czyli film w wersji online

Kapsuła czasu czternastowiecznej Francji, gdzie bohaterowie filmu to; Jean de Carrouges i Jacques le Gris, w których wcielili się Matt Damon i Adam Driver, odnieśli sukcesy w wielu bitwach, awansując od giermka do rycerza. Niewykluczone, że mogliby zostać przyjaciółmi, gdyby nie byli tak różni. Jeśli chodzi o pieniądze, de Carrouges polegał na brutalnej sile i dobrym małżeństwie, ale le Gris był bardziej swobodny w kombinowaniu, jak nie zarobić pieniądze, ale jak je zdobyć. Bogata córka zdrajcy (Jodie Comer) została wydana za mąż za zięcia tego pierwszego, podczas gdy ten drugi poznał i poślubił znanego Pierre’a d’Alencon.

Kiedy interesy obu stron zaczęły się ścierać, na niekorzyść de Carrougesa, mogliby żyć długo i szczęśliwie, gdyby nie to. W obecnej sytuacji mogliby powstrzymać tę nawałę wyzwisk i upokorzeń ze strony le Grisa, gdyby nie rzekomy gwałt, jakiego dopuścił się na Marguerite. Pojedynek na śmierć i życie pomiędzy dwoma byłymi towarzyszami z pola bitwy zostanie wykorzystany do rozstrzygnięcia sprawy z powodu przeciwstawnych opinii na ten temat.

Matt Damon, Ben Affleck i Nicole Holofcener są autorami scenariusza do filmu „Ostatni pojedynek”, w którym występują również Damon i Affleck. Zgodnie ze standardowym stylem, na własną, krótką narrację przeznaczyli trzy rozdziały (obraz rozpoczyna się wprowadzeniem do tytułowego pojedynku, a kończy sceną walki i jej rozwiązaniem). Opowieść podzielona jest na trzy odrębne części. Każdy z trzech głównych bohaterów ma swoją subiektywną prawdę, wyznaczoną przez te postacie. Jean de Carrouges (Damon), Jacques Le Gris (Adam Driver) i Marguerite de Carrouges (Jodie Comer) to francusko-kanadyjscy performerzy. Pewne wydarzenia pokazywane są kilkakrotnie, jednak każde przedstawienie jest unikalne ze względu na bohaterów i ich perspektywę. Jak widziano sprawę, która ostatecznie została rozstrzygnięta na oczach króla w walce na śmierć i życie.

Doskonała obsada i reżyser

Film Ridleya Scotta, który kronikarsko przedstawia historię trzech bohaterów poprzez trzy odrębne punkty widzenia, został napisany przez laureatów Oscara – Bena Afflecka, Matta Damona i Nicole Holofcener. W „Ostatnim pojedynku” zastosowano wiele różnych punktów widzenia, więc widz nigdy nie jest pozostawiony z pytaniem, kto miał rację. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że strona Marguerite jest właściwa. Sekundy spędza się na obserwowaniu, jak na wszystko patrzy jej mąż i napastnik, by dotrzeć do sedna trującej męskości, która kryje się pod patriotycznym językiem o Bogu, honorze i ojczyźnie, a pod pięknymi historiami o miłościach, którzy za wszelką cenę zdobywają serca kobiet. Reżyserem filmu jest David Fincher, który jest również autorem scenariusza.

Powszechnie wiadomo, że Jean (Matt Damon) to porządny człowiek, stanowczy, ale nie nachalny. On i jego żona Marguerite przez wzgląd na tamte czasy mieli niemal partnerskie relacje. Obawiając się odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną damie po dowiedzeniu się o męce kobiety, staje się obsesyjny w swoim pragnieniu, aby pociągnąć Le Gris do odpowiedzialności.

29 grudnia 1386 roku we Francji doszło do prawdziwego pojedynku pomiędzy normańskim rycerzem Jeanem de Carrouges a giermkiem Jacquesem Le Gris, a film opowiada o tym, jak do niego doszło. To żona Carrougesa, Marguerite, oskarżyła Le Grisa o napaść na nią, a Le Gris odrzucił ten zarzut. Wyzwanie rzucone rzekomemu oprawcy zostało przyjęte i natychmiast udał się on do króla Karola VI Szalonego. Wybuchł konflikt, podczas którego wszechwiedzący Bóg, który doskonale wie, co jest prawdą, oszczędził życie niewinnego człowieka, podczas gdy egzekucja została wymierzona winnemu. Debaty na temat znaczenia tej mitologii dla Francji wciąż trwają wśród historyków i sędziów.

Cały film Ostatni Pojedynek to kino warte uwagi

W powieściach rozgrywających się w średniowieczu spodziewamy się poznawać wydarzenia poprzez wędrówkę głównego bohatera, którym zazwyczaj jest rycerz. Producenci całego filmu Ostatni Pojedynek proponują alternatywną opcję, która będzie szczególnie znajoma widzom serialu „Rashomon”. Ten sam zarzut gwałtu zostaje przedstawiony z trzech różnych perspektyw: sprawcy, ofiary i męża ofiary. Momentami w każdym akcie pojawia się kilka dodatkowych scen, które pozwalają widzom zajrzeć głębiej w umysły bohaterów. Nie próbują nas uczyć o względności prawdy, ponieważ na tym świecie istnieje tylko jedna prawda; zamiast tego badają szkodliwy wpływ patriarchatu na poglądy kobiet i mężczyzn na ich własne obowiązki.
Dla fanów sci-fi polecamy hit 2021 roku Cały film Spider-Man: Bez drogi do domu online.

Jest to najbardziej „Ridleyowski” film reżysera Gladiatora, Ridleya Scotta, który spędził poprzednie pięć lat na romantyzowaniu gatunku science-fiction za pomocą Gladiatora i jego sequeli.

Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Ostatni Pojedynek
Polski tytuł The Last Duel
Ocena widzów 7.5 48,301 votes
Ocena TMDb 7.6 913 votes
36 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz.